Cercar

Competicions Campionats de Catalunya

27č CAMPIONAT DE CATALUNYA:
Ricardo Fernández i Maria José Gómez
campions de Catalunya

Ricardo Fernández (CD Olot) i Maria José Gómez (CD Olot) s'han proclamat Campions de Catalunya de Dards 2017.

La competició s'ha celebrat a un dels salons de l'Hotel Best Cap Salou que han acollit la jornada de clubs i la jornada d'individual i parelles, on s'han donat cita els millors esportistes de Catalunya.

Una edició més s’ha pogut comprovar el bon moment que viuen els dards catalans, tant amb el lleuger increment de participació com també en bon estat de forma dels esportistes femenins i masculins participants.

L’Individual Masculí s’ha desenvolupat en un quadrant de 32 esportistes i el quadre femení en un quadrant de 8 esportistes. Les 14 línies de tir i l'escenari principal han començat a viure les primeres partides amb intensitat on alguns dels millors esportistes s'han creuat a la primera ronda i alguns d'ells quedant eliminats.

La competició es juga al millor de 7 jocs al 501 Doble Out i l'efectivitat dels esportistes en clavar el dard al doble final ha donat molta rapidesa a la competició que es juga a ko directe.

Resultats INDIVIDUAL DONES:
Ronda preliminar
CARLA ARIMANY 4-2 ELENA BUENO

Ronda 2 - Last 8
CARLA ARIMANY 0-4 MARIA JOSÉ GOMEZ
PEPI DEL POZO 0-4 JUDIT SUMELL
LOLI PICON 1-4 GEMMA BUSCÁ
LOLI CASCALES 1-4 NURIA PLAZA

Ronda 3 - Semifinal
MARIA JOSÉ GOMEZ 4-2 JUDIT SUMELL
GEMMA BUSCÁ 2-4 NURIA PLAZA

Final

MARIA JOSE GOMEZ 4-2 NURIA PLAZA

 

Resultats INDIVIDUAL HOMES:
LAST 32 - Best of 7 legs
HILARI PONS 1-4 JESUS GARCIA-HEREDIA
JOSEP ARIMANY 1-4 ANGEL RODRIGUEZ
EDUARD VILAPLANA 0-4 RICARDO FERNANDEZ
NICO ARIEL 4-3 GABRIEL ESTIRADO
ÒSCAR VERA 4-2 JUAN GONZÀLEZ
JIMMY APPLEBY 0-4 ANTONIO RODRIGUEZ CALVO
EDGAR GONZÁLEZ 0-4 ANTONIO GARCIA SIERRA
DOMINGO LOPEZ 0-4 RAUL INVERNON
ANTONIO MUÑOZ RAMOS 4-3 JORDI VAZQUEZ
ALBERT BORONAT 4-3 JESUS SORIA
ANTONIO GARCIA-HEREDIA 4-2 CARLOS SANTANO
JESUS GIL 1-4 CARLES AROLA JUAN MANEL
DOMINGUEZ 4-3 JOSE EGUILUZ
ENRIC CID 3-4 ANTONIO CHAVES
AVELINO ALMAZAN 3-4 FRANCISCO CAPARROS
GABRIEL OLIVÉ 4-0 FCO.JAVIER BORRULL

LAST 16 - Best of 7 legs
JESUS GARCIA-HEREDIA 1-4 ANGEL RODRIGUEZ
RICARDO FERNANDEZ 4-2 NICO ARIEL
ÒSCAR VERA 3-4 ANTONIO RODRIGUEZ CALVO
ANTONIO GARCIA SIERRA 3-4 RAUL INVERNON
ANTONIO MUÑOZ RAMOS 4-2 ALBERT BORONAT
ANTONIO GARCIA-HEREDIA 4-3 CARLES AROLA
JUAN MANEL DOMINGUEZ 3-4 ANTONIO CHAVES
FRANCISCO CAPARROS 0-4 GABRIEL OLIVÉ

QUARTS DE FINAL - Best of 7 legs
ANGEL RODRIGUEZ 1-4 RICARDO FERNANDEZ
ANTONIO RODRIGUEZ CALVO 3-4 RAUL INVERNON
ANTONIO MUÑOZ RAMOS 4-1 ANTONIO GARCIA-HEREDIA
ANTONIO CHAVES 2-4 GABRIEL OLIVÉ

SEMIFINAL - Best of 7 legs
RICARDO FERNANDEZ 4-0 RAUL INVERNON
ANTONIO MUÑOZ RAMOS 3-4 GABRIEL OLIVÉ

FINAL - Best of 9 legs
RICARDO FERNANDEZ 5-1
GABRIEL OLIVÉ


Tornar

Utilitzem cookies prňpies i de tercers per a oferir una millor experičncia i servei. Si continua navegant considerem que accepta el seu ús.