Cercar

Competicions Rànking FCD

Restultats #RànquingFCD2022: 1er Open

Aquest dissabte 12 de novembre s'ha celebrat la primera prova del rànquing FCD Destí World Masters 2022 (anteriorment Destí Winmau).

El Club Dards La Xarxa de Puig-Reig ha estat l'amfitrió d'aquesta cita que ha disposat de les dianes per a poder celebrar la competició. Aquest any l'ordre dels puntuables ha estat definit per la participació en l'edició anterior, veure calendari aquí.

Participació: En aquest primer puntuable la participació ha estat elevada i el llistó ha arribat a 48 esportistes, una xifra que supera de llarg els 40 participants que es van registrar la temporada passada, i dels 32 de la temporada 2019. Un topall de participació que esperem i desitgem que es repeteixi en els propers puntuables! Accepteu el repte?

D'aquests 48 esportistes 9 eren del CD Baix Camp i 9 més del CD Terrassa. El CD La Xarxa i Cossetans CD han aportat 6 esportistes cada un. Els ha seguit el Piritoño CD i el CD Guardiola amb 5, el Cedsab i Esplugues CD amb 2, i el CD Goyos Sant Boi, el CD El Vendrell-El Momento, l'Olot han aportat un esportista cada un, més un esportista independent (sense club) que ha pres part de la competició.

El millor esportista local. Dels 48  esportistes participants del CD La Xarxa en Raul Invernon ha estat el millor classificat que ha quedat en 2è lloc desprès de superar a segona ronda a en Gerard Albó (CD Piritoño) 4-0 amb un 101,90 d'average, va passar ronda per guanyar a Antonia López (CD Terrassa) 0-4, a quarts de final va derrotar a en Toni Muñoz (Cd Piritoño), a semifinal es va creuar amb en Marc Costa (CD Guardiola) per 4-1 per classificar-se per la primera final.

La millor jugadora femenina va ser Antonia López (CD Terrassa) que ha assolit també el 9è lloc desprès de guanyar a la primera ronda, guanyar 4-2 a Susana Serrano (Cossetans CD), a segona ronda ha guanyat a en David Campoy (CD Guardiola) 1-4 i a tercera ronda s'ha creuat amb en Raul Invernon (CD La Xarxa) amb el que ha perdut 4-0.

La final la van jugar en Raul Invernon (CD La Xarxa) del que ja hem comentat el seu camí a la final i en Kilian Perales (CD Terrassa) que per arribar a la final va haver de superar a segona ronda a en Sergio Garrido (CD Baix Camp) per 4-1, a quarts de final va guanyar al seu company de club en Joanthan Martín per 1-4. Amb un 4-2 va superar a en Gabí Olivé (CD Baix Camp) a quarts de final i a semis va batre a en Josep Arimany (CD Olot) per 1-4.

La final es va jugar a la diana principal del CD La Xarxa. En Kilian va començar dominant el marcador davant un Rual que acusava l'esgotament i llarga durada. Els següents jocs ja van ser molt més igualats, però el junior Kilian es va mostrar molt encertat en els dobles aprofitant les poquíssimes errades d'en Raul per acabar guanyat 0-4. Amb aquest resultat en Kilian Perales s'adjudica el primer open del Rànquing FCD 2023-01.

Seguim amb molt nivell en el rànquing de la Federació que esperem sumi més preparació a la propera cita és el 17 de desembre de 2023 a Olot, a la seu del CD Olot on a les 16:00 h s'iniciarà la prova del Rànquing FCD (veure informació aquí).

Novetats. Com a novetat el quadrant es gestionarà automàticament a nakka.com i això us permet seguir el quadrant en línia.

FOTOS al menú Galeria / Fotos de la web que estaran disponibles en breu (aquí).

QUADRANT Els resultats actualitzats al moment els trobareu aquí nakka.com/../RÀNQUING_FCD%2023-01.

 

QUADRANT:

RÀNKING FCD 2023-1
Partit 1a Ronda – Last 64
01 589 DAVID CAMPOY 4 - 0 bye
02 1836 ANTONIA LOPEZ 4 - 2 1789 SUSANA SERRANO
03 122 RAUL INVERNON 4 - 0 bye
04 1827 SALVADOR GRAELLS 2 - 4 1771 GERARD ALBO
05 136 ELISENDA ALZURIA 4 - 0 bye
06 1593 JAVIER VELASCO 2 - 4 515 ANTONIO MUÑOZ
07 1226 MONTSE BORONAT 4 - 0 bye
08 1739 MARC MENJIBAR 1 - 4 693 XAVIER PLA
09 1731 JOAN ALBERT BORRAS 4 - 0 bye
10 1357 ELENA BUENO 0 - 4 1304 ANTONIO GARCIA
11 1535 ÈRIC BASULLAS 4 - 0 bye
12 1285 MARC COSTA 4 - 2 1406 ROLANDO JAVIER R.
13 1355 JESUS GARCIA 4 - 0 bye
14 96 JOSE LUIS SALA 2 - 4 1722 RAUL PASTOR
15 1400 ROQUE SOTO 4 - 0 bye
16 1227 MANUEL MARTINEZ 1 - 4 553 JOSEP SANTONJA
17 756 DANIEL ZAPATA 4 - 0 bye
18 1583 CANDIDO VILLAR 4 - 1 155 IGNACIO BASULLAS
19 915 JOSEP ARIMANY 4 - 0 bye
20 1394 PEDRO PELAYO 4 - 0 1513 PERE GRAU
21 1589 JORDI VAZQUEZ 4 - 0 bye
22 1801 JORDI GARRIDO 3 - 4 129 DOMINGO LOPEZ
23 1502 HILARI PONS 4 - 0 bye
24 739 ENRIC CID 4 - 1 127 ALFONSO PRADA
25 1627 JONATHAN MARTIN 4 - 0 bye
26 121 MANUEL INVERNON 2 - 4 1425 MATHEW LEE
27 1755 KILIAN PERALES 4 - 0 bye
28 993 AGUSTIN BERMUDEZ 2 - 4 1525 SERGIO GARRIDO
29 1360 IOLANDA RIBA 4 - 0 bye
30 1401 JOSEP MARIA SALVADÓ 0 - 4 1821 EDGAR NOGUERA
31 422 DOLORES CASCALES 4 - 0 bye
32 1391 GABRIEL OLIVE 4 - 0 1797 JORGE ESPARZA
  2a Ronda – Last 32
33 589 DAVID CAMPOY 1 - 4 1836 ANTONIA LOPEZ
34 122 RAUL INVERNON 4 - 0 1771 GERARD ALBO
35 136 ELISENDA ALZURIA 1 - 4 515 ANTONIO MUÑOZ
36 1226 MONTSE BORONAT 2 - 4 693 XAVIER PLA
37 1731 JOAN ALBERT BORRAS 2 - 4 1304 ANTONIO GARCIA
38 1535 ÈRIC BASULLAS 2 - 4 1285 MARC COSTA
39 1355 JESUS GARCIA 4 - 1 1722 RAUL PASTOR
40 1400 ROQUE SOTO 4 - 3 553 JOSEP SANTONJA
41 756 DANIEL ZAPATA 2 - 4 1583 CANDIDO VILLAR
42 915 JOSEP ARIMANY 4 - 1 1394 PEDRO PELAYO
43 1589 JORDI VAZQUEZ 4 - 1 129 DOMINGO LOPEZ
44 1502 HILARI PONS 4 - 3 739 ENRIC CID
45 1627 JONATHAN MARTIN 4 - 3 1425 MATHEW LEE
46 1755 KILIAN PERALES 4 - 1 1525 SERGIO GARRIDO
47 1360 IOLANDA RIBA 0 - 4 1821 EDGAR NOGUERA
48 422 DOLORES CASCALES 1 - 4 1391 GABRIEL OLIVE
  3a Ronda – Last 16
49 1836 ANTONIA LOPEZ 0 - 4 122 RAUL INVERNON
50 515 ANTONIO MUÑOZ 4 - 2 693 XAVIER PLA
51 1304 ANTONIO GARCIA 3 - 4 1285 MARC COSTA
52 1355 JESUS GARCIA 3 - 4 1400 ROQUE SOTO
53 1583 CANDIDO VILLAR 3 - 4 915 JOSEP ARIMANY
54 1589 JORDI VAZQUEZ 4 - 0 1502 HILARI PONS
55 1627 JONATHAN MARTIN 1 - 4 1755 KILIAN PERALES
56 1821 EDGAR NOGUERA 3 - 4 1391 GABRIEL OLIVE
  4a Ronda – Quarts de Final
57 122 RAUL INVERNON 4 - 1 515 ANTONIO MUÑOZ
58 1285 MARC COSTA 4 - 0 1400 ROQUE SOTO
59 915 JOSEP ARIMANY 4 - 1 1589 JORDI VAZQUEZ
60 1755 KILIAN PERALES 4 - 2 1391 GABRIEL OLIVE
  Semifinal
61 122 RAUL INVERNON 4 - 1 1285 MARC COSTA
62 915 JOSEP ARIMANY 1 - 4 1755 KILIAN PERALES
  Final
63 122 RAUL INVERNON 0 - 4 1755 KILIAN PERALES

 

CLASSIFICACIÓ / CLASSIFICACIÓ GENERAL:

 

RÀNKING FCD 2023-1
CLASSIFICACIÓ
Lloc Punts Esportista
1 17 1755 KILIAN PERALES
2 15 122 RAUL INVERNON
3 14 915 JOSEP ARIMANY 
3 14 1285 MARC COSTA
5 13 1391 GABRIEL OLIVE
5 13 1589 JORDI VAZQUEZ
5 13 1400 ROQUE SOTO
5 13 515 ANTONIO MUÑOZ
9 12 1821 EDGAR NOGUERA
9 12 1627 JONATHAN MARTIN
9 12 1502 HILARI PONS
9 12 1583 CANDIDO VILLAR
9 12 1355 JESUS GARCIA
9 12 1304 ANTONIO GARCIA
9 12 693 XAVIER PLA
9 12 1836 ANTONIA LOPEZ
17 11 422 DOLORES CASCALES
17 11 1360 IOLANDA RIBA
17 11 1525 SERGIO GARRIDO
17 11 1425 MATHEW LEE
17 11 739 ENRIC CID
17 11 129 DOMINGO LOPEZ
17 11 1394 PEDRO PELAYO
17 11 756 DANIEL ZAPATA
17 11 553 JOSEP SANTONJA
17 11 1722 RAUL PASTOR
17 11 1535 ÈRIC BASULLAS
17 11 1731 JOAN ALBERT BORRAS
17 11 1226 MONTSE BORONAT
17 11 136 ELISENDA ALZURIA
17 11 1771 GERARD ALBO
17 11 589 DAVID CAMPOY
33 10 1355 JESUS GARCIA
33 10 bye
33 10 1227 MANUEL MARTINEZ
33 10 1513 PERE GRAU
33 10 993 AGUSTIN BERMUDEZ
33 10 bye
33 10 1789 SUSANA SERRANO
33 10 bye
33 10 bye
33 10 1400 ROQUE SOTO
33 10 bye
33 10 1739 MARC MENJIBAR
33 10 1357 ELENA BUENO
33 10 bye
33 10 1406 ROLANDO JAVIER R.
33 10 bye
33 10 96 JOSE LUIS SALA
33 10 bye
33 10 bye
33 10 155 IGNACIO BASULLAS
33 10 bye
33 10 bye
33 10 1801 JORDI GARRIDO
33 10 bye
33 10 127 ALFONSO PRADA
33 10 bye
33 10 121 MANUEL INVERNON
33 10 bye
33 10 bye
33 10 1401 JOSEP MARIA SALVADÓ
33 10 bye
33 10 1797 JORGE ESPARZA

  

 


Tornar

Utilitzem cookies pròpies i de tercers per a oferir una millor experiència i servei. Si continua navegant considerem que accepta el seu ús.